Середа
21.02.2024, 17:50
TV-SAT-REMONT
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Реєстрація Вхід Файли ФотоальбомUkrainske.TV
SAT
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ
Ukrainske.TV
Навігація

Підтримай рідне
Читати детальніше!!!
Наше опитування
Чи зацікавив вас ремонт по пошті?
Всього відповідей: 35

Головна » 2009 » Квітень » 7 » Як встановити супутникову антену!!!
Як встановити супутникову антену!!!
14:37

Як  встановити і налаштувати супутникову антену ?

У даній статті зібраний матеріал по установці супутникової антени, заснований на нашому особистому досвіді. Ми не закликаємо встановлювати Вас антену самостійно, оскільки це зв'язано з ризиком для життя. Якщо Ви хочете більше дізнатися про те, як відбувається сам процес установки, то для Вас дана стаття буде цікава. 

I. Вибір місця установки супутникової антени 

Для вибору місця установки антени необхідно керуватися певними правилами. Всі супутники розташовані на геостанционарной орбіті в напрямі з південного сходу по південний захід. Відповідно Ваші вікна повинні виходити на південь або південний захід, інакше супутникова антена встановлюється на даху будівлі. Після рішення цієї задачі, Вам потрібно буде перевірити, чи є які-небудь перешкоди з вікон або з даху, залежно від того, де Ви вирішили встановити антену. Для того, щоб точніше визначитися з местомом установки потрібно розрахувати кут місця і азимут. 

Кут місця 
- кут, на який відхиляється від горизонталі лінія прямої видимості на супутник. Обчислюється за формулою: F=arctg{[Cos(g2 - g1) x Cos(v) - 0.151]/sqrt(1 - Соs2(g2 - g1) х Cos2(v)]} 

Азимут 
- напрям, вказуючий на супутник залежно від розташування місця прийому. Значення розраховується по формулі: 
ф= 180° + arctg{tg(g2 - g1) /sin(v)} 

де g1 - довгота супутника, g2 - довгота місця прийому, v - широта місця прийому. 

II. Установка кронштейна 

Для установки кронштейна необхідно мати дриль з перфоратором або ударним механізмом для свердління бетонних або цегельних стенів. Встановлювати кронштейн бажано на анкерні болти, що розклинюються. Принципом роботи анкерного болта, що розклинюється, є розклинювання наполегливих пелюсток при затягуванні болта усередині бетонної стіни, що забезпечує надійне кріплення кронштейна до стіни. 

При роботі з цегельними стінами в основному використовуються анкери, що розклинюються, розмірами м8 і н10. Анкерні болти, що як правило розклинюються, з діаметром отвору більш 16мм не рекомендується використовувати для кріплення в цегельних кладках, хоча анкери з діаметром отворів 20мм можна застосовувати для високоміцної цеглини в деяких будівлях старої споруди. Довкола кріплення завжди потрібно прагнути зберігати велику частину цеглини і не встановлювати кріплення вище четвертого ряду зверху, або на відстані менше чотирьох цегли від кута стіни в уникненні появи тріщин в складці. Також не рекомендується використовувати анкери в шлакобетонових і інших блоках з низькою щільністю. Потрібно мати на увазі, що не можна допускати надмірного затягування анкерів, оскільки сили опору стискуванню, що виникають при цьому, можуть легко розколоти цегельну кладку. 

Надалі виробляється розмітка і свердління отворів в стіні. Після цього виробляється забивання і протягання анкерних болтів в стіну разом з кронштейном і їх подальше затягування до упору. Далі перевіряється міцність отриманої конструкції. 

III. Збірка супутникової антени. 

Збірка супутникової антени здійснюється відповідно до інструкції. При збірці необхідно акуратно поводитися з дзеркалом антени (особливо з тими, які виготовлені з алюмінію), не наносити жодних механічних пошкоджень, що міняє геометрію дзеркала. Після збірки перевіряється міцність затягування всіх кріплень. 

При збірці антени особливу увагу треба приділити установці супутникового конвертора (LNB). Правильність установки поляризації конвертора дуже сильно впливає на якість сигналу, що приймається. Цього можна досягти експериментальною дорогою: обертанням конвертора довкола своєї осі до здобуття максимального сигналу. У цій позиції слід закріпити конвертор. В тому випадку, якщо антена, встановлена за вікном, своїм дзеркалом закриває доступ до конвертора, Вам необхідно виробити налаштування поляризації завчасно. Інформацію про налаштування конвертора Ви можете отримати у продавця устаткування, або виробити тренувальну установку антени. 

Перед вивішуванням антени на кронштейн необхідно прив'язати антену страхувальною вірьовкою на випадок її падіння з рук. Також бажано заздалегідь підключити кабель до конвертора і заізолювати роз'єм ізоляційною стрічкою від вологи, оскільки надалі може більше не надатися можливості дістатися до конвертора. Після вивішування супутникової тарілки підтягуються регулювальні болти до моменту, коли антена починає туго висіти на кронштейні. 

IV. Прокладування супутникового кабелю 

Якщо супутникова антена висить за вікном, то отвори під кабель можна зробити в двох місцях: або у кутку віконної рами, або в стіні на рівні підлоги, якщо є довге свердло. Якщо антена стоїть на даху, кабель проводиться або по фасаду будівлі ( кабель кріпиться на верху даху і біля вікна в стіні через віконну раму ), або по слабкострумових стояках будівлі. 

Діаметр отворів для введення кабелю повинен на 1-2 мм перевищувати діаметр кабелю, інакше під час установки можна пошкодити зовнішню оболонку кабелю. Отвори слід просвердлювати з внутрішньої сторони стіни назовні, воно повинне мати направлений вниз нахил, аби дощова вода не проникала в будинок із зовнішнього боку. У завершенні установки отвору потрібно загерметизувати за допомогою герметика. При свердлінні отворів під кабель в дерев'яних віконних рамах бажано використовувати спіральні свердла діаметром 8 мм. Уникайте прикріплення кабелю близьке до входу приміщення, оскільки маленькі діти і домашні тварини люблять за нього хапатися. Радіус вигину кабелю повинен в 10 разів перевищувати діаметр кабелю. Величина інтервалу, що рекомендується, між кріпленнями кабелю складає менше 750 мм для вертикальних і менше 230 мм для горизонтальних трас. 

Найчастіше в індивідуальних системах супутникового телебачення використовують кабель типа RG-6. Бажано працювати із спеціальним супутниковим кабелем з низьким коефіцієнтом загасання наступних фірм: CAVEL, SAT 703, SAT 50, Belden, Beta Cavy, TFC. Кабель з'єднується з супутниковим тюнером і супутниковою антеною без стиків і з'єднань, оскільки на них йдуть втрати сигналу. 

Після протягання кабелю необхідно встановити f - роз'єми для підключення LNB тюнера. 

1. Зачищається 1см верхнього шару ПВХ від краю кабелю. 
2. Екрановане обплетення разом з фольгою заправляється в протилежному напрямі. 
3. Внутрішній наповнювач зрізається приблизно на 5-6мм. 
4. F-разъем на тугу накручується на кабель до тих пір, поки центральна жила не вийде на 1-2 мм з роз'єму. 

V. Налаштування супутникової антени і супутникового ресивера ( тюнера ) 

Найбільш правильний і точний варіант налаштування супутникової антени - це налаштування за допомогою спектроаналізатора. За його відсутністю антена набудовується за допомогою супутникового тюнера або телевізора. Заздалегідь рекомендуємо з мінімальною точністю визначитися з сектором пошуку сигналу Для цього необхідно розрахувати кут місця і азимут супутника по формулах, вказаних в пункті 1 "Вибір місця установки супутникової антени". За допомогою компаса можна визначитися з азимутом (положення антени в градусах за компасом відносно півночі), а за допомогою транспортира і лінійки з кутом місця. Якщо в передбачуваній зоні відсутні дерева, удома і інші перешкоди, то можна приступати до пошуку сигналу за допомогою тюнера. 

Кабель від LNB підключається до тюнера і на тюнері виставляється меню рівня сигналу. На антені затягуються всі регулювальні болти так, щоб її можна було при необхідності зрушити. Далі антена обертається у напрямі магнітного азимута. Може з'явитися слабкий сигнал, інакше злегка регулюється азимут в будь-якому напрямі до тих пір, поки сигнал не почне з'являтися. Якщо Ви все ще не виявили сигнал, це означає, що кут місця встановлений не вірно. Якщо сигнал виявлений, плавно регулюється азимут і кут місця, спостерігаючи за свідченнями рівня сигналу. По досягненню максимального сигналу необхідно остаточно затягнути всі регульовані болти. Перевірте прийом сигналу і переконаєтеся, що це сигнал з потрібного супутника. Ізолюйте всі зовнішні з'єднання стрічкою, що самоклеящейся. Далі в меню супутникового тюнера виробляється пошук каналів і їх збереження. 

VI. Остаточна перевірка роботи супутникової антенної системи 

Якщо канали, що працюють на даний діаметр антени прописалися і працюють без перешкод, то можна вважати, що поставлене завдання було выполненна успішно. 

Попередження: Всі висотні роботи зв'язані з ризиком для життя і для уникнення падіння необхідно використовувати засоби індивідуального захисту ( монтажні пояси, вірьовки ). Якщо у Вас немає досвіду роботи на висоті, то ми Вам не рекомендуємо самостійно встановлювати супутникову антену.

Переглядів: 10550 | Додав: Rostyk
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту

Календар
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Друзі сайту
Ремонт медицинской техникиУкраїнський портАл Ремонт аппаратуры (схемы, справочники, документация)Триод. Лампы, магнетроны, ЛБВ, другие электровакуумные, коммутационные и силовые приборы

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ремонт та обслуговування техніки поштою Україна - TV-SAT-REMONT Наша компанія займається професійним ремонтом ноутбуків, ігрових консолей і планшетів. Багаторічний досвід роботи в галузі-це впевненість, що Ваше обладнання знаходиться в надійних руках. На Нас можна покластися, нам довіряють сотні клієнтів. Приходьте і перевірте нашу пропозицію.
SAT-PROF
Сайт не містить файлів вірусного характеру! Копіювання матеріалу можливо лише за згоди Адміністратора!

MyCorp tv-sat-remont © 2024