Комп’ютеризація торкнулася навіть такої консервативної сфери, як освіта. Але, на жаль, не кожен вуз може похвалитися наявністю комп’ютерного залу, оснащеного сучасними ПК і здатного задовольнити потреби всіх хто вчиться. Тому для успішного навчання і своєчасної підготовки рефератів і курсових студентові потрібний як мінімум власний ноутбук, про покупку якого варто задуматися ще до початку чергового семестру.
Чому ноутбук? Перш за все уточнимо, чому ми рекомендуємо придбати саме ноутбук, а не стаціонарний ПК. По-перше, мобільний ПК займає зовсім трохи місця, що особливо важливе для тісних кімнат студентського гуртожитку. По-друге, працюючий ноутбук в основному створює менше шуму і не дратуватиме сусідів по кімнаті. Тільки уявіть собі, що кожен з трьох студентів, що проживають в кімнаті, встановить свій власний десктоп. До речі, в деяких студентських гуртожитках таке зустрічається нерідко. Крім того, студенти - народ мобільний. Майбутні лікарі, інженери і юристи часто переміщаються по країні в рамках університетської практики або канікул. Якщо в їх дорожньому рюкзаку опиниться ноутбук, це дозволить їм працювати і готуватися до іспитів під час візитів додому або інших поїздок. Вибір ноутбука для студента - серйозне випробування для батьків. Зазвичай молоді люди непогано підковані в технічних аспектах і чітко знають, чого хочуть. В цьому випадку завдання батьків полягає в тому, щоб знайти компроміс між бажаннями свого нащадка, його реальними потребами і тим бюджетом, який вони готові виділити на покупку. До речі, не потрібно забувати просту істину, що свідчить, що технікові потрібно купувати, як мовиться, на завтра. Це означає, що, навіть набуваючи ноутбука з найдосконалішою конфігурацією, покупець повинен розуміти, що вже через рік такі параметри стануть стандартом, а через півтора - перетворяться на щось зовсім рядове. З іншого боку, якщо ваше бажання заощадити граничить з скупістю, це може украй негативно відбитися на успіхах в навчанні. Наприклад, якщо студент спеціалізується на складній комп’ютерній графіці і дизайні, то недостатня продуктивність ноутбука може зіграти з ним злий жарт - завдання виконуватимуться поволі і викликати роздратування. А тому вибирати комп’ютер слід, виходячи з реальних завдань вашої дитини на поточному життєвому етапі, по можливості враховуючи і його особисті переваги.
Завдання батьків полягає в тому, щоб знайти компроміс між бажаннями свого нащадка, його реальними потребами і бюджетом
Визначаємося із завданнями Перш ніж зупинитися на конкретних моделях, потрібно уточнити, які завдання вирішуватиме користувач ноутбука. Одін з найголовніших параметрів в будь-якому мобільному ПК - діагональ екрану. Вона визначає не тільки розміри і вагу пристрою, але і сферу його застосування, а відповідно, і внутрішню начинку. Наприклад, якщо студент має намір працювати з ноутбуком виключно удома, можна звернути увагу на моделі з діагоналлю 15,4 або 17 дюймів. Це дозволить використовувати пристрій і як мультимедійний центр. Правда, підключивши до малоформатного ноутбука повноцінну клавіатуру і настільний монітор, можна добитися практично того ж ефекту, так що вибір за вами. До основних характеристик ноутбука відносяться і параметри процесора. Найбільш поширені процесори, використовувані в портативних комп’ютерах, - двоядерні Intel Core 2 Duo і AMD Turion. Крім того, в бюджетних рішеннях знаходять застосування процесори Intel Celeron M. Тип оперативної пам’яті в більшості сучасних ноутбуків - DDR2. В деяких випадках (але не завжди) об’єм оперативної пам’яті можна збільшити. Для цього досить придбати додаткову планку. Якщо ноутбук використовуватиметься не тільки для учбових цілей, важлива і графічна підсистема. Для вирішення звичайних робочих завдань, простеньких ігор і просмора відео цілком підійде вбудована (інтегрована) графіка, але якщо студент захоплюється іграми, йому необхідний ноутбук з дискретною відеокартою NVIDIA або ATI. Хороший набір портів, роз’ємів і безпровідних модулів хоча і не є обов’язковою умовою в студентському ноутбуку, проте може вельми стати в нагоді, скажімо, при організації локальної мережі в стінах гуртожитку для обміну інформацією між студентами. З обов’язкових безпровідних модулів відзначимо Wi-Fi, яким сьогодні оснащені практично всі портативні ПК.
Одін з головних параметрів ноутбука - діагональ екрану. Вона визначає не тільки розміри і вагу пристрою, але і сферу його застосування
Вчитися, вчитися, вчитися. Простий і доступний варіант студентського ноутбука запропонувала компанія ASUS. Виробник розробив цілу лінійку мініатюрних пристроїв під загальною концепцією Еasy to learn, easy to play, easy to work («Легко в навчанні, в грі і в роботі»). Такі комп’ютери підійдуть студентам, для яких мобільність ноутбука важливіша за продуктивність, - наприклад, майбутнім журналістам, PR-менеджерам, експедиторам. Сьогодні у продажу доступна перша модель цієї лінійки - ASUS Єєе РС 701, розрахована на школярів і студентів. Ноутбук важить менше кілограма, а по розмірах порівнянний із звичайною книгою. Подібним комп’ютером зручно користуватися як вдома, так і на лекції. Між іншим, нам доводилося зустрічати людей, що набирають текст на Єєе РС навіть в суспільному транспорті. Оскільки основна сфера застосування такого ноутбука - навчання, набір і читання текстів і веб-сервер-серфінг, то і само пристрій оснащений відповідним чином: діагональ дисплея складає всього 7 дюймів (це свого роду дань компактним розмірам), стандартний об’єм оперативної пам’яті рівний 512 Мбайт, а замість жорсткого диска передбачений SSD-накопитель ємкістю від 4 до 8 Гбайт, залежно від конфігурації. Втім, невеликий об’єм пам’яті не заважає встановити на Єєе РС операційну систему Windows XP і повноцінно працювати в Інтернеті і з офісними програмами. Для тих, кому 7-дюймова діагоналі мало, виробник пропонує модель Єєе РС 900 з дисплеєм діагоналлю 9 дюймів і вбудованою пам’яттю об’ємом від 12 до 20 Гбайт. Єєе РС поставляється в різних колірних рішеннях - перлинно-білому, рожевому, салатному. Але найпривабливіше в такому пристрої - його ціна: всього за 9459 крб. можна придбати версію Єєе РС з Linux, а версія з Windows XP на 500 крб. дорожче.
«Друкарська машинка» Далеко не всім потрібно, щоб комп’ютер міг поміститися в діловому кейсі або справитися з конвертацією складних графічних файлів. Наприклад, для більшості студентів гуманітарних вузів достатньо комп’ютера, зручного для роботи з текстами, іншими словами, граючого роль друкарської машинки. Такий вибір не ударить по бюджету батьків і в той же час повною мірою відповідатиме поставленим завданням. Наприклад, Acer Extensa 4220-100508Mi обійдеться всього в 13 990 крб. Це ноутбук з 14-дюймовим екраном, що працює на базі процесора Intel Celeron M з базовим об’ємом оперативної пам’яті 512 Мбайт. По сучасних мірках далеко не передова конфігурація. Але практика показує, що за таким ноутбуком, окрім роботи з текстом, можна грати в примітивні ігри і дивитися фільми на DVD (є DVD-привод, що пише). Модель ASUS X51RL теж непоганий вибір для невимогливого користувача. Об’єм оперативної пам’яті складає 1 Гбайт з можливістю розширення, жорсткого диска - 120 Гбайт, а діагональ дисплея - 15,4 дюйма. Такий ноутбук не тільки допоможе в навчанні, але і скрасить дозвілля. Вага обох моделей майже 3 кг, тому набувати їх варто в тому випадку, якщо ви не збираєтеся дуже часто брати з собою ноутбук в інститут. Якщо необхідне мобільніше рішення в тому ж ціновому діапазоні, можна придивитися до моделі Samsung R20+. За рахунок зменшення дисплея до 14 дюймів вага ноутбука знизилася до 2,4 кг Комп’ютер поставляється в різних модифікаціях, найбільш доступна побудована на базі процесора Intel Celeron M з 1 Гбайт оперативної пам’яті і жорстким диском об’ємом 120 Гбайт. Не дивлячись на привабливу ціну (16 990 крб.) ноутбук виглядає дуже стильні за рахунок чорного глянсового покриття кришки. Додаткову зручність забезпечують спеціальні світлові індикатори, розташовані на акумуляторі. Вони дозволяють оцінити рівень заряду, не включаючи комп’ютер. Є варіанти і для тих, хто вважає за краще самостійно вибирати, якою операційною системою користуватися, і не хоче переплачувати за передвстановлену практично на кожному новому ноутбуку ОС Windows. Наприклад, Toshiba Satellite L40-14B поставляється без передвстановленої операційної системи, за рахунок чого ноутбук стоїть приблизно на 1000 крб. дешевше за інші моделі на платформі Intel Сeleron M. Хочеться ще раз звернути увагу читача на те, що навіть ноутбук в найдешевшій категорії, окрім роботи з текстом, цілком здатний справитися з не дуже ресурсоємними іграми і програванням відео. Якщо більшого вам не потрібно, то покупку вдасться умістити в рамки 15 тис. крб.
Для вирішення звичайних завдань підійде вбудована графіка, але якщо студент захоплюється іграми, йому потрібний ноутбук з дискретною відеокартою
Замість домашнього ПК Студентам, що працюють за комп’ютером переважно удома, слід звернути увагу на 17-дюймові ноутбуки. Це оптимальний варіант для домашнього користувача, адже такий комп’ютер володіє повнорозмірною клавіатурою, що дозволяє швидко набирати текст, порівняно крупним дисплеєм, придатним для проглядання фільмів, і непоганою продуктивністю. Але якщо передбачається, що це буде основний і єдиний комп’ютер в будинку, стоїть дуже уважно віднестися до характеристик. Врешті-решт, квартира, нехай навіть орендована, - це не гуртожиток, і вірогідність того, що ноутбук стане жертвою крадіжки або неакуратного звернення низька. Такий комп’ютер отримується не на рік і не на два, тому при виборі оснащення потрібно спробувати передбачати ті завдання, які ви плануєте вирішувати з його допомогою в майбутньому. Оптимальний варіант - портативний комп’ютер на платформі Intel Core 2 Duo з об’ємом оперативної пам’яті не менше 1 Гбайт, інтегрованою відеокартою і хорошим набором роз’ємів. Три гнізда USB - це необхідний мінімум, причому краще, коли вони рівномірно розподілені по обох сторонах ноутбука. Дана система дозволить не тільки робити домашні завдання і набирати курсові, але і пограти, подивитися відео або послухати музику. Крім того, такий ноутбук добре працюватиме з Windows Vista, тоді як у випадку з Сeleron М і оперативною пам’яттю 512 Мбайт логічніше використовувати Windows XP. Хорошим придбанням стануть 17-дюймові моделі серії Acer Aspire, призначені і для навчання, і задоволень. Зокрема, модель Aspire 7520G-502G працює на основі процесора AMD Turion TL60. Базовий об’єм оперативної пам’яті складає 2 Гбайт, які можна розширити до 4 Гбайт. Комп’ютер оснащений відеокартою NVIDIA GeForce 630M, DVD-приводом і 250-Гбайт жорстким диском. Стоїть Aspire 4920G не більше 34 990 крб. Приклади ноутбуків з подібною конфігурацією можна знайти в арсеналі практично кожного виробника. У ASUS це моделі A7U і F7Se, Samsung за ту ж ціну пропонує модель R700, оснащену двоядерним процесором і 17-дюймовим дисплеєм.
Дорослі ігри Студентський варіант ігрового ноутбука практично нічим не відрізняється від звичайного ноутбука для геймерів. Такий комп’ютер знайдеться в лінійці будь-якого виробника. Єдиний нюанс в тому, що коштують подібні ноутбуки дорожче за інших. Якщо ви плануєте грати лише епізодично, то основною вимогою до комп’ютера стане наявність дискретної відеокарти ATI або NVIDIA і двоядерний процесор з частотою не нижче 1,5 Ггц. Для особливо пристрасних поклонників віртуальних розваг, яких немало серед студентів, можна порекомендувати комп’ютери з відеокартою NVIDIA GeForce Go 8xxx або ATI Mobility Radeon HD3xxx, могутнім двоядерним процесором Intel Core 2 Duo з частотою від 2,2 Ггц і вище і об’ємом оперативної пам’яті від 2 до 4 Гбайт. Діагональ екрану - від 17 дюймів і вище. Правда, ноутбук з даною конфігурацією коштує не по-студенчески дорого - в межах 70 тис. крб., але якщо бюджет дозволяє, це хороший вибір. Тим більше що на покупку вподобаного пристрою можна узяти кредит. На сьогоднішній день таким вимогам задовольняє модель ASUS G2SG - могутній ігровий ноутбук з діагоналлю екрану 17 дюймів і процесором Intel Core 2 Duo Т9300. Об’єм оперативної пам’яті складає 4 Гбайт, жорсткого диска - 300 Гбайт. А відеокарта NVIDIA GeForce Go 8600 дозволить грати в найсучасніші ігри. Одна з додаткових опцій ASUS G2SG - вбудований ТБ-тюнер. З ігровими завданнями справиться також Toshiba Satellite X200. При вартості 66 тис. крб. комп’ютер гарантує відмінну продуктивність. Процесор Intel Core 2 Duo T8300 працює на частоті 2,4 Ггц, базовий об’єм оперативної пам’яті рівний 3 Гбайт, а як відео використовується чіп NVIDIA GeForce 8700M GT. Зрозуміло, є і доступніші рішення. Вартість найдорожчих ноутбуків, які дозволяють більш-менш комфортно грати в сучасні ігри, починається з 4000-5000 грн.
Хороший набір портів, роз’ємів хоча і не є обов’язковою умовою в студентському ноутбуку, проте може вельми стати в нагоді
Подорожуємо з комфортом У випадку якщо витрати не мають особливого значення, можна звернути увагу на компактні ноутбуки, призначені для тих, кому доводиться часто подорожувати. Ці комп’ютери коштують недешево, зате в їх компактному корпусі користувач знайде всю функціональність і потужність, якою можуть похвалитися більш габаритні моделі. Типовий приклад таких ноутбуків є в лінійці Sony - 13-дюймові моделі серії VAIO SZ і 11-дюймові з серії VAIO TZ. Корпус моделей виконаний з використанням карбонового сплаву, що додає конструкції особливу міцність. Остання модель Sony VAIO SZ7 оснащена могутнім процесором Intel Core 2 Duo T9300 з частотою 2,5 Ггц, оперативною пам’яттю 4 Гбайт і відеокартою NVIDIA GeForce Go 8400M GS. Ціна такої модифікації складає майже 90 тис. крб., а важить ноутбук всього 1,8 кг Модель VAIO TZ3 відноситься до класу ультрапортативных ноутбуків (1,2 кг) і коштує 92 тис. крб. Для тих, хто хоче обійтися без зайвого шику, підійдуть доступніші рішення, наприклад ASUS F6E. При ціні 33 950 крб. цей 13-дюймовий ноутбук вагою в 2 кг стане прекрасним супутником в подорожі. Ще дешевше обійдеться 12-дюймовий ноутбук Samsung Q45. Він привертає увагу різноманітними колірними рішеннями, важить всього 1,9 кг і працює на базі процесора Intel Core Duo.
У результаті Якщо ви остаточно визначилися із завданнями, можна сміливо шукати найцікавішу пропозицію і здійснювати покупку. Головне не занижувати планку своїх вимог, адже згодом заміна ноутбука на продуктивніший зажадає куди великих витрат. Вибір портативного комп’ютера для студента можна порівняти з придбанням одяг для дитини, коли купуєш ту або іншу річ на вирощування. Адже вже через рік-два запити студента відчутно зростуть, а можливості апгрейда у ноутбука не такі, як у настільного ПК. Але і здійснювати невиправдано дорогі покупки теж не коштує. По-перше, будь-яка техніка поступово дешевшає, по-друге, молоді люди зазвичай ведуть дуже активний спосіб життя, і дорогий ноутбук цілком може зламатися під час чергової туристичної поїздки. Оптимальний ціновий діапазон - 25 тис. крб. За цю суму сьогодні можна придбати цілком сучасний ноутбук, параметри якого не втратять актуальності як мінімум протягом року. Зрозуміло, в дану цінову нішу не входять пристрої ніби ASUS Єєе РС. Такі комп’ютери хороші, якщо коштує завдання забезпечити абсолютну мобільність при мінімальному бюджеті.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук по сайту
Друзі сайту
Статистика
Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Ремонт та обслуговування техніки поштою Україна - TV-SAT-REMONT
Наша компанія займається професійним ремонтом ноутбуків, ігрових консолей і планшетів. Багаторічний досвід роботи в галузі-це впевненість, що Ваше обладнання знаходиться в надійних руках. На Нас можна покластися, нам довіряють сотні клієнтів. Приходьте і перевірте нашу пропозицію.