Неділя
05.05.2024, 22:11
TV-SAT-REMONT
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Реєстрація Вхід Файли ФотоальбомUkrainske.TV
SAT
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ
Ukrainske.TV
Навігація

Категорії розділу
TV CRT & LCD [45]
DVD [15]
Audi [5]
SAT [126]
Інша інформація форуму [13]
Цікаво знати!!!

Підтримай рідне
Читати детальніше!!!
Наше опитування
Чи зацікавив вас ремонт по пошті?
Всього відповідей: 35

Головна » Матеріали » SAT [ Додати матеріал ]

Хочуть закодувати усі Українські канали.
Чому влада хоче нас закодувати

Микола Княжицький, для «Телекритики» 23-06-2012

У кодуванні супутникових каналів, окрім політичної, присутня ще й економічна мотивація. Адже громадяни не хочуть купувати декодерів цифрового телебачення.

Народний депутат, член парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Орест Муц вніс поправки до законопроекту №6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав», за якими пропонує закодовувати всі українські супутникові телеканали, мовлення яких ведеться за межі України, а некодовані позбавляти ліцензій.

Наразі законопроект №6523, проти якого виступає інтернет-спільнота, оскільки він впроваджує можливість закриття інтернет-ресурсів без рішення суду, готується до другого читання в профільному Комітеті з питань науки і освіти.

Ініціатива Ореста Муца наразилася на жорстку критику генерального директора ТВі Миколи Княжицького, який заявив: у такий спосіб влада хоче закрити українські супутникові канали.

У відповідь Орест Муц мотивував свої поправки необхідністю захисту авторських прав виробників контенту. «Інформація створюється інтелектуальною й творчою працею інших людей, які справедливо мають право на отримання авторської винагороди, розмір якої також повинен залежати від чисельності аудиторії мовлення», - вважає народний депутат.

Однак Микола Княжицький вбачає в законодавчій ініціативі зовсім іншу причину - амбіції провайдера ефірного цифрового телебачення, компанії «Зеонбуд». детальніше про це - в репліці керівника ТВі.

Напередодні виборів влада намагається обмежити розповсюдження незалежних каналів. Один із способів - примусово закодувати супутникове мовлення. Я про це писав раніше. Поправку про таку заборону намагаються втулити у закон про авторське право, хоча сама поправка, прав авторів зовсім не стосується, адже в ній пропонується забирати у каналів ліцензії не за порушення авторських прав, а за відсутність закодованого сигналу. Ось докази. Компанія GfK розповсюдила цікаве дослідження. Наводжу декілька його сторінок:


З дослідження видно, що швидше за все його замовником є компанія «Зеонбуд». Це монополіст з розповсюдження цифрового телебачення, власники якого досі невідомі українцям. Якщо вірно те, що компанія належить найвищим посадовим особам України або їх родичам, то заблокувавши доступ громадян до супутникового телебачення та маючи контроль над кабельним телебаченням, вони сподіваються повністю заблокувати поширення каналів, які критикують владу. Безумовно, окрім політичної, присутня ще й економічна мотивація. Адже громадяни не хочуть купувати декодерів корумпованого та несправедливо розділеного цифрового телебачення.

Але насправді, не існує жодної європейської країни, де законодавчо заборонялося б незакодоване розповсюдження супутникових каналів. Я навіть поза Європою таких не знаю. Різні країни - чи то Росія чи Велика Британія чи то Польща, навпаки, всіляко стимулюють власні супутникові канали для того щоб інформація про їхню культуру, їхню мову розповсюджувалися серед інших народів. Сподіваюся, що кожна чесна людина зробить все, щоб зупинити монополію, цензуру та знищення українського телебачення.

У сюжеті ТВі новацію регіоналів коментують Роман Андрейко (директор телеканалу «24»), народні депутати Володимир Ландік та Юрій Стець.

Телекритика

Рада може обмежити українське ТБ на користь російського....

Доки увага суспільства прикована до головного "фронту" боротьби за національну ідентичність українців – мовного законопроекту Ківалова-Колесніченка – на підході низка нових законодавчих нововведень, які мають посилити присутність в Україні "Руского міра", що днями знову було визначено пріоритетом зовнішньої політики РФ у Держдумі...


Серед прикладів і законодавчі ініціативи Віктора Януковича-молодшого про кількаразове зниження частки українського кінопродукту, і Ківалова – про розширення вживання російської мови в судовій системі. Проте є й менш резонансні (хоч також досить дієві) ініціативи. Як от лобіювання ухвалення в цілому законопроекту №6423 з нейтрально-милозвучною назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права й суміжних прав», поданого «регіоналом» Максимом Луцьким, комуністкою Катериною Самойлик і «литвинівцем» Олегом Зарубінським ще 2 роки тому – і прийнятому в першому читанні в лютому 2011 року.

Якщо подивитися на сторінку документа на сайті Верховної Ради - нічого особливо вартого уваги там немає. Щоправда, і присутні там файли датовані максимум 2010 роком. Проте, як свідчить давня мудрість: «Диявол ховається в деталях». В даному випадку, такими є поправки до другого читання - яких нині налічується понад 300. І, ніхто не знає про їхній справжній зміст. Пан Луцький "відфутболює" стурбованих представників преси в профільний комітет - а той, у свою чергу, відсилає їх назад.

Читайте також: Чому наше телебачення не українське?

Тим часом, за інформацією, яку нещодавнона своєму блозі оприлюднив генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький, його ухвалення в цілому може відбутися уже на поточній сесії. Тим часом, серед численних доповнень до закону, є поправка, внесена депутатом від ПР Орестом Муцом, що вимагає від усіх українських телеоператорів кодувати сигнал який транслюється через супутник.

Робиться це звісно ж під прикриттям «захисту авторських прав». Мовляв купить якийсь телеканал у зарубіжної кіностудії фільм з ліцензією «тільки для перегляду на території України», покаже його не тільки за допомогою звичайних телепередавачів на ефірні антени користувачів, але і через супутник, а цей фільм візьме та й подивиться який-небудь іноземний громадянин на сусідній території.

Читайте також: Стічні канали українського ТБ...

Насправді ж за такими новаціями простежуються, по-перше, лобізм інтересів власників саме платних каналів, серед яких найбільші олігархи. Адже нині в Україну за попередніми підрахунками в особистому користуванні знаходиться близько 3 млн супутникових «тарілок» - і їхня кількість постійно зростає. Особливо за рахунок населення сільських районів, яке, зі зрозумілих причин, позбавлене можливості підключення до кабельної мережі великих міст - а звичайні ефірні канали в «глибинці» показують зазвичай із вкрай низькою якістю.

Але із зазначених 3 мільйонів лише трохи більше 400 000 користувачів підписані на ті чи інші платні канали. І це природно - хто ж буде платити гроші, якщо порівняний за якістю продукт можна отримати абсолютно безкоштовно? А ось коли «стартові умови зрівнюються» (тобто «безкоштовної халяви» більше немає) - тоді споживач починає вибирати з того, що є. І у «платних старожилів» з'являється набагато більше шансів збільшити свою аудиторію.

Проте використанням влади для лобіювання власних бізнес-інтересів справа не обмежується, оскільки ігнорує фактор російських супутникових каналів. Адже наказати їм кодувати сигнал, що потрапляє на територію Україну, в Києві не в змозі. "Транслюємо свої передачі для співвітчизників в Європі, а те, що сигнал можна приймати і на території Україні - так це не наша вина, що супутник такий потужний. Адже він же не наш". Hot Bird, наприклад, з якого веде мовлення «перший» і «другий» російські канали, «Вести» і т.д., належить французькій компанії Eutelsat. І та ж реклама в них дійсно найбільше звернена до росіян-емігрантів в Німеччині.

Читайте також: Чому українці перестають дивитися ТБ.....

Проте український глядач дивиться не лише рекламу. А провідні російські канали навіть на зарубіжну публіку активно ретранслюють кремлівську пропаганду, що подається в новинах, з дуже привабливою «обгорткою» у телефільмах і більшості інших програм.

Тим часом, у разі ухвалення вищезазначеної поправки, переважно україномовне населення сільськогосподарських територій країни, і має водночас значно нижчі порівняно із середніми по країні доходи, за перегляд будь-якого українського каналу зі встановленої супутникової системи змушені будуть платити значні гроші. Натомість через «тарілку» абсолютно безкоштовно дивитиметься російське ("соціальне"?) телебачення.

У результаті норми про квотування телеефіру на українських каналах, доступ до яких основній частині україномовних громадян буде різко ускладнено, можуть взагалі втратити своє сучасне значення. В умовах незахищеності внутрішнього інформаційного простору від зовнішнього впливу, будь-які спроби зарегламентувати діяльність місцевих учасників ринку будуть вести насамперед до їх ослаблення на користь передових загонів гуманітарної експансії "Руского міра".
Категорія: SAT | Додав: Agent (19.07.2013)
Переглядів: 2217 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук по сайту

Друзі сайту
Ремонт медицинской техникиУкраїнський портАл Ремонт аппаратуры (схемы, справочники, документация)Триод. Лампы, магнетроны, ЛБВ, другие электровакуумные, коммутационные и силовые приборы

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ремонт та обслуговування техніки поштою Україна - TV-SAT-REMONT Наша компанія займається професійним ремонтом ноутбуків, ігрових консолей і планшетів. Багаторічний досвід роботи в галузі-це впевненість, що Ваше обладнання знаходиться в надійних руках. На Нас можна покластися, нам довіряють сотні клієнтів. Приходьте і перевірте нашу пропозицію.
SAT-PROF
Сайт не містить файлів вірусного характеру! Копіювання матеріалу можливо лише за згоди Адміністратора!

MyCorp tv-sat-remont © 2024