Вівторок
28.05.2024, 03:46
TV-SAT-REMONT
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Реєстрація Вхід Файли ФотоальбомUkrainske.TV
SAT
Слава Україні! Допомагаємо ЗСУ
Ukrainske.TV
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Дорогий Гість, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватись!!! обо зайти на сайт як користувач.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Інформація про електролічильники
RostykДата: Субота, 11.04.2009, 13:20 | Сообщение # 1
Administrator
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1647
Статус: Відсутній
Інформація про електролічильників - Основні зовнішні фактори, які впливають на погрішність вимірювань електролічильники

рівень напруги мережі
частота живильного напруги
температура навколишнього повітря
самонагрев
кут нахилу (для індукційних лічильників)
несінусоідальность живильного напруги
неустановівшіеся режими
порядок чергування фаз (для трифазних лічильників)
нерівномірність навантаження фаз (для трифазних лічильників)
несиметричної напруги (для трифазних лічильників)
відсутність "нуля" (для трехелементних трифазних лічильників)

Так як при незмінному струмі навантаження її потужність пропорційна додається напруги, то швидкість обертання рухомої частини лічильника (послідовна і паралельна обмотки зі своїми магнітопроводамі, не плутати з диском індукційного лічильника) повинна змінюватися пропорційно напрузі на паралельній обмотці. У дійсності строга пропорційність між напругою, доданим до паралельної обмотці лічильника, та швидкістю обертання його рухомої частини, як правило, не дотримується. На це є кілька причин:

1) наявність моменту власного гальмування робочим магнітним потоком паралельної обмотки. Цей момент змінюється пропорційно третього ступеня напруги. Основний же обертовий момент при незмінному струмі навантаження змінюється приблизно пропорційно напрузі. Тому, при збільшенні напруги момент самоторможенія збільшується швидше, ніж обертовий і з'являється позитивна похибка. І навпаки, при зменшенні напруги момент самоторможенія зменшується швидше, ніж основний обертовий момент, з'являється негативна похибка. При зміні напруги на 10% від номіналу, похибка становить 0.5-1.5%.

2) при зміні напруги виникає похибка від нелінійності. Ця похибка виникає в результаті зміни співвідношення між магнітними провідності робочого і неробочого ділянок паралельної ланцюга. Оскільки нерабочіц магнітний потік паралельної обмотки зазвичай у кілька разів більше робочого, то неробочі ділянки магнітної ланцюга, що мають приблизно таке ж перетин, що й робочі ділянки, знаходяться в більш насиченому стані. Тому похибка від нелінійності при збільшенні напруги позитивна, так як магнітне опір неробочих ділянок з підвищенням напруги росте і отже неробочий магнітний потік відносно зменшується, а робочий збільшується.

3) наявність компенсаційного моменту. Так як значення компенсаційного моменту пропорційно квадрату напруги доданої до паралельної обмотці, то при збільшенні напруги цей момент збільшується швидше, ніж основний обертовий момент. Ця похибка залежить також від струму навантаження - чим більше струм, тим менший вплив.

Зміна частоти живильного напруги надає вплив не тільки на співвідношення між обертаються і гальмівними моментами, але й на фази магнітних потоків утворюють магнітний потік. На це є кілька причин:

1) зміна робочого магнітного потоку послідовної обмотки пов'язано з тим, що при ізменнеіі частоти приблизно їй змінюється кут втрат. В результаті цього змінюється складова струму навантаження йде на створення робочого магнітного потоку струмового обмотки. Чим більше частота, тим більше кут втрат і тим менше робочий магнітний потік струмового обмотки.

2) зміна робочого магнітного потоку паралельної обмотки пов'язано з тим, що при зміні частоти змінюються активні втрати на шляху робочого і неробочого магнітних потоків. Втрати на шляху робочого потоку є значними, на шляху неробочого потоку незначні. Співвідношення між потоками змінюється, що і викликає додаткову погрішність.

3) зміна самоторможенія паралельної ланцюга пов'язане із приблизно назад пропорційною залежністю робочого магнітного потоку від частоти. Момент гальмування пропорційний квадрату робочого потоку, то при збільшенні частоти цей момент зменшується, з'являється додаткова негативна похибка.

4) зміна компенсаційного моменту пов'язано з прямою залежністю цього моменту від частоти. Отже, при збільшенні частоти, з'являється додатковий компенсаційний момент, позитивна похибка.

При зміні температкури навколишнього повітря змінюється електричний опір диска счетсіка, короткозамкнутых витків на шляху магнітних потоків і паралельної обмотки. Також змінюється магнітний потік постійного магніту створює гальмівний момент. В результаті виникають додаткова амплітудно і фазова темпереатурние похибки. Основні причини:

1) зміна магнітного потоку гальмового магніту. При збільшенні температури потік постійного магніту зменшується, отже виникає позитивна похибка

2) зміна робочого магнітного потоку послідовної обмотки. В залежності від зміни температури, змінюється опір диску лічильника і зменяются активні втрати на шляху цього потоку

3) зміна робочого магнітного потоку паралельної обмотки. Зміни аналогічні п.2

Похибка від самонагрева з'являється при тривалій роботі лічильника при великому навантаженні і викликається теплом виділюваних у послідовної ланцюги, вплив її аналогічно впливу від температури навколишнього повітря.

При експлуатації лічильника його положення може відрізнятися від строго вертикального, це призводить до додаткової похибки у індукційних лічильників. Пов'язано це з тим, що кріплення рухомої частини в опорах, особливо в нижній опорі, на є абсолютно твердим і нахил призводить до переміщення рухомої частини на опорі. Врезультате змінюється відносне розташування диска, обертального елемента і постійного магніту, що призводить до зміни обертального і гальмового моментів, отже й швидкості обертання диска. При кутах 2-5 град. і при навантаженнях вище 50% від номінальних, похибка нікчемно мала. У випадку малих навантажень ця похибка дуже помітна.

Наявність нелінійної навантаження, наприклад випрямних пристроїв, зварювальних апаратів, призводить до перекручуванню кривий струму навантаження, тобто до відхилення цієї кривий від синусоїда. У свою чергу несінусоідальний струм, протікаючи по електричної ланцюга, викликає несінусоідальное падіння напярженія на опір її елементів. Тому навіть при синусоїдальної кривий напряжнеія генераторів, форма кривої напруги споживачів буде несінусоідальной. Таким чином струм в послідовної катушке і напруга в паралельної матимуть викривлене форму кривих, це призводить до додаткової погрішності. Однак, щодо впливу форми кривої на показання лічильника загальні висновки зробити важко, аналіз виникаючих похибок у кожному випадку простіше зробити експериментально.

У деяких випадках лічильники працюють в такому режимі, коли струм навантаження зазнає різкі і часті коливання. Такі коливання можуть мати місце при електричної зварюванні, при частих пусках і зупинках двигунів і т.п. Якщо вважати, що при включенні навантаження ток встановлюється мгеновенно, то встановилось значення швидкості обертання рухомої частини лічильника досягається з деяким запазданіем. Залежність швидкості обертання рухомої частини лічильника від часу виражається експонентів, постійна часу якої визначається параметрами лічильника, і зокрема моментом інерції його рухомої частини. Аналогічні процеси відбуваються і при відключенні навантаження. Швидкість обертання рухомої частини також знижується з експонент. Очевидно, що похибка тим менше. чим менше момент інерції НДО рухомої частини, номінальна швидкість обертання і момент власного гальмування магнітним потоком струмового обмотки і чим більше обертовий момент. Похибка зростає зі зменшенням навантаження і зменшенням тривалості циклу зміни навантаження.

Показання трифазного лічильника не повинні залежати від чергування фаз, однак в певній мірі це не так. Це пояснюється наявністю в лічильнику шкідливих додаткових моментів, напрямок яких при зміні чергування фаз змінюється на протилежне. На це є причини:

1) вихрові струми у диску створювані робочим магнітним потоком паралельної обмотки кожного елемента лічильника поширюючи по диску потрапляють в область робочого магнітного потоку паралельної обмотки іншого елемента і взаємодіють з ним. У результаті цих взаємодій виникає додатковий обертовий момент, напрямок якого залежить про чергування фаз.

2) за такою ж схемою взаємодіють вихрові струми послідовних обмоток.

3) аналогічно взаємодіють вихрові струми магнітних потоків послідовних і паралельних обмоток.

На практиці, при "неправильний" чергуванні фаз, трифазний індукційний лічильник "самоходом".

При нерівномірно навантаженні фаз правильність змін показань лічильника теоретично повинна зберігатися. Однак на практиці спостерігається інша картина. Причин кілька:

1) нерівність обертального моменту створюваних окремими обертовими елементами. Для зменшення цієї складової лабораторним способом домагаються рівності моментів кожного елемента.

2) наявність компенсаційного моменту. обмотка напруги того елемента в якому відключена послідовна обмотка (без навантаження), залишається включеною. Отже, компенсаційний момент цього ланцюга продовжує діяти на рухому частину лічильника. Чим менше навантаження, тим вище компенсаційний момент. Позитивна похибка.

3) наявність моментів власного гальмування робочим потоком послідовної ланцюга. При рівномірного навантаженні на рухому частину діють моменти власного гальмування робочими потоками послідовних обмоток елементів. При відключенні однієї з фаз один з цих моментів стає рівним нулю, а інші зменшуються пропорційно зниженню швидкості обертання рухомої частини. В результаті з'являється позитивна похибка лічильника, чисельно дорівнює відношенню моменту самоторможенія послідовної ланцюга одного елемента до його робочого обертального моменту. Ця похибка збільшується зі зростанням навантаження. Ця похибка є основною складовою похибки лічильника від нерівномірно навантаження фаз. Може досягати 1-1.5%.

Трифазний систему напруг можна вважати симетричною, якщо напруги фаз відрізняються один від одного не більше ніж на 5%. При такій несімметріі напруг правильність показань лічильника не повинна порушуватися, якщо виконання точна балансування його обертових елементів. Якщо несімметрі напруг буде перевищувати вказані межі, то з'являється додаткова похибка вимірювань навіть при точної балансування елементів лічильника. Це пов'язано з тим, що робочий магнітний потік паралельної обмотки нелінійно залежить від додатки до неї напруги. Тому абсолютна величина змін обертових моментів буде неоднаковою для елемента, що знаходиться під підвищеним напругою і для елемента який знаходиться під зниженим напругою. Другий прічічной появи похибки від несімметріі напруг є Квадратична залежність компенсаційних моментів і моментів самоторможенія робочим магнітним потоком паралельної обмотки від напруги.

У трифазних трехелементних лічильників активної енергії при несімметріі напруг, викликаної нерівномірністю навантаження за фазами, може виникати додаткова похибка в обліку, якщо буде відсутній зв'язок загальної точки обмоток напруги (нульової контакт) з нульовим провідником мережі. У цьому випадку з-за різниці потенціалів нульового провідника і вказаної загальної точки між останніми виникає напруга. Тому напруги, який додається до обмотка лічильника, будуть відрізнятися від відповідних фазні напруг мережі як за величиною, так і по фазі. В цілому сумарне значення одержуваної похибки залежить як від розподілу навантаження за фазами, так і від її характеру.


http://sat-prof.com.ua/
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Ремонт та обслуговування техніки поштою Україна - TV-SAT-REMONT Наша компанія займається професійним ремонтом ноутбуків, ігрових консолей і планшетів. Багаторічний досвід роботи в галузі-це впевненість, що Ваше обладнання знаходиться в надійних руках. На Нас можна покластися, нам довіряють сотні клієнтів. Приходьте і перевірте нашу пропозицію.
SAT-PROF
Сайт не містить файлів вірусного характеру! Копіювання матеріалу можливо лише за згоди Адміністратора!

MyCorp tv-sat-remont © 2024