При ремонті телевізора, щоб уникнути травм, необхідно дотримувати правила техніки безпеки. У телевізорі є небезпечна для життя напруга. До них, в першу чергу, відноситься напруга мережі 220В (50 Гц). Сучасний телевізор працює з імпульсним джерелом живлення, яке виконане без розв'язуючого трансформатора, тому частина схеми джерела живлення безпосередньо пов'язана з живлячою мережею. Ця частина виділена на друкарській платі блоку живлення похилим штрихуванням.
Ступінь ураження електричним струмом залежить від різних причин: від сили струму (небезпечним для життя є струм понад 25 ма), шляху проходження струму через тіло людини (найбільш небезпечним є шлях струму від однієї руки до іншої або від руки до ноги, коли струм проходить через ділянку серця). Сила струму, у свою чергу, залежить (згідно закону Ома) від прикладеної напруги, внутрішнього опору цього джерела і опору шкірного покриву. від прикладеної напруги, внутрішнього опору цього джерела і опору шкірного покриву.
Ступінь ураження струмом також залежить від стану здоров'я потерпілого, чи знаходиться він в стані алкогольного сп'яніння (це посилює дію струму на організм).
Окрім мережевої напруги, в телевізорі є висока напруга, наприклад напруга другого анода – понад 22 кв, напруга фокусуючого електроду – близько 7 кВ.
Правда, ця напруга не є небезпечною для життя, оскільки потужність джерел цієї напруги невелика. Проте несподіваний дотик до цих джерел може викликати легкий шок, а різке відсмикування руки може привести до перекидання телевізора, і якщо при цьому буде розбитий кінескоп, що знаходиться під вакуумом, то скляні осколки можуть розлетітися, що теж приведе до травми. будь-якому випадку при роботі з телевізором потрібно бути уважним, прагнути працювати однією рукою щоб уникнути дотику до токоведущим частин обома руками. Необхідно працювати інструментом з ізольованими ручками, доцільно покласти під ноги гумовий діелектричний килимок, замінювати несправні деталі слід тільки при відключеному від мережі телевізорі, при вийнятій з мережевої розетки вилці шнура живлення.
Перед заміною кінескопа необхідно зняти залишковий заряд з другого анода кінескопа.